Založ si blog

War for Peace 8 – Sen (Eltai)

Stál som uprostred bojiska a vedľa mňa žena, obzrel som sa za seba, stála tam armáda mužov a žien s takými očami ako mám ja. Pozrel som sa na druhú stranu bojiska a tam som videl Hanou a Loupou ako stoja bok po boku. Vybral som meč z puzdra a zabodol ho vedľa seba. „AnAr-Li.“ Vyslovil som vetu v akomsi podivnom jazyku, ktorý som doteraz nikdy nepočul vzapätí môj meč vyletel prudko do vzduchu a ja som vyskočil za nim. Zatvoril som oči a cítil akúsi zvláštnu energiu prúdiacu okolo mňa. Keď som opäť otvoril oči stál som pevne nohami na zemi avšak videl som omnoho ďalej ako predtým, sklopil som pohľad dole a uvidel dve obrie tlapy pripevnené k akejsi trubici so šupinami, otočil som hlavu dozadu a videl že tá žlto – sivá trubica sa tiahne ešte niekoľko metrov za mnou a aj to napriek tomu že v istých miestach bola zohnutá a mala na sebe podivné výrastky. Sklopil som hlavu k mláke ktorá bola podo mnou. Tvár ktorú mi mláka ukázala nepatrila mne ale Drakovi aký sú vyobrazený v japonskej mytológií. Vtedy som pochopil že tým drakom som ja a tá podivná trubica je moje telo…

„Drž ho, nech si neublíži.“ Otvoril som oči a videl som 3 postaršie ženy ako ma držia na lehátku. Bol to len sen?

„Upokojil sa, môžeme ho pustiť.“ Prehovorila jedna z nich, stále som videl rozmazane a nedokázal som presne určiť ktorá kedy rozpráva, videl som iba obrysy útlych žien, zjavne dlho nič nejedli, lebo ich postavy boli oproti ženám v Hane podstatne menšie. Ucítil som jemnú látku na tele a počul kroky odchádzajúcich sestier.

Započul som tlmené ženské zakašlanie. „Takže osud nás opäť zviedol dohromady. Bohužiaľ za takýchto nepriaznivých okolností. Ako sa ti vôbec podarilo dostať sem?“

„Kam sem?“ Nebol som v stave schopný odpovedať a nie ešte rozlíšiť kto ma to vypočúva. Vedel som iba že ten hlas sa nachádza po mojej pravici.  Osoba si niečo zamumlala a potom pokračovala v konverzácii

„Počuj vieš kto si? Lebo ja viem to, že si Han a toto je Loupska ošetrovňa. Môžeš si gratulovať…..“ tak stíšila hlas že som jej nerozumel ku koncu a v tom momente mi doplo kto to je.

„Ty si tá čarodejnica však?“ cítil som ako mi šklbe kútikom úst do úsmevu. „Tak napokon som ta našiel rýchlejšie než som čakal.“ Ignorujúc jej varovanie. „Ale v prvom rade nevieš či mi priniesli aj môj meč?“

„Nie som čarodejnica, som tvoje svedomie, ktoré ťa udatne bráni pred istou smrťou, ktorá ťa postihne ak na sebe čo len záchvevom brvy dáš znať, že si Han.“ Započul som nejaký šuchot.

„Meč? Si v srdci nepriateľského územia zaujíma ťa meč?…Neviem či doniesli, ale ak sa im páčil aj tak povedia, že nedoniesli a už ho nikdy neuvidíš..“

„Ale uvidím, on si ma nájde, počuj čarodejnica nevieš čo mi dali do očí? Nedokážem zaostriť vidím iba obrysy…..“ spýtal som sa jej dúfajúc že mi poradí. Jej smiech bol hlasný, no nie nepriateľský ale skôr  úprimný.

„Naši doktori ti nedalo do očí nič, ani ti do očí nevideli, ak by videli už by si tu nebol. To sa mi snažím celý čas vysvetliť….Jedine žeby sa niečo stalo s tvojimi očami.“

„Fajn, teraz to prečo som ta chcel nájsť , nato oči nie sú dôležité. Videl som tvoju premenu, nebola obyčajná ako u mágov ktorých som stretol kedysi, a isté príbehy v knihách ktoré máme v Hane hovoria čarodejoch so zvláštnou mocou a tak isto o tvoroch podobných Loupom, ibaže z bledou pokožkou a dračími očami, myslím… že ja som jedným z nich a to je to čo som sa ťa chcel spýtať, nevieš mi povedať niečo viac o mne, o mojom druhu?“ stuhol som celý od napätia, už len preto že som cítil zradu Hanov a zradu môjho zosnulého brata, krv v žilách mi stuhla a ja som sťažka.

No, j-ja, možno niečo viem. A-ale t-te-teraz to nie je dobrý nápad rozpitvávať.“ Skôr než som stihol niečo povedať niekto odsunul akýsi kus látky a vzápätí na to začala čarodejnica vzlikať.

 

Chernobyl EP. 2 Stretnutie (Poviedka)

13.05.2015

Pod hradom stala skupina o štyroch ľuďoch. Hrdzou obnosene obleky perfektne splývali s kamennou stenou opevnenia. Dvaja sa opierali o stenu zatiaľ čo ďalší dvaja skúmali niečo na zemi. „Že viac »

Chernobyl Ep. 1 (poviedka)

03.05.2015

„Alex počúvaš?“ „Teba sa nedá nepočuť....“ „chápeš to? Ľudstvo bolo na rozmachu elektronickej vyspelosti a teraz... pozri sa na nás teraz, beháme v plynových maskách a dúfame že viac »

Chernobyl prolog (poviedka)

30.04.2015

„v Černobyle došlo k obrovskej nehode, dňa 26. Apríla 1986 vybuchol jeden z reaktorov elektrárne, tisíce ľudí bolo evakuovaných z okolia elektrárne kvôli hrozbe z rádioaktívneho žiarenia.....“ viac »

VIDEO: Čo pre vás znamená 17. november?

17.11.2018 07:00

TV Pravda oslovila bežných ľudí v uliciach s otázkou, čo pre nich znamená 17. november.

SR Bratislava Zhromaždenie Za slušné Slovensko BAX

Za slušné Slovensko demonštrovali aj v Londýne a Dubline

16.11.2018 23:17

Pri Mramorovom oblúku neďaleko Hyde parku sa zišlo 60-70 ľudí.

donald trump

Trump mal odpovedať na otázky vyšetrovateľa Muellera, ale neposlal ich

16.11.2018 21:40

Americký prezident novinárom povedal, že na zaslané otázky "poľahky odpovedal".

Mort

Fantázia je dôležitejšia ako poznanie.Poznanie je totiž obmedzené, ale Fantázia, tá obklopuje svet

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 19507x
Priemerná čítanosť článkov: 722x

Autori blogu